Ministria e Punëve të Brendshme nis projektligjin për siguri kibernetike

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i grupit punues për Strategjinë Shtetërorë të Sigurisë...

Shqipëri: 306 raste të reja me COVID-19 dhe 4 persona humbën jetën, mes tyre...

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 306 raste të reja me COVID-19 në...

Këlyshi i rrallë i gjelbër që lindi në Itali

Fermeri italian, Cristian Mallocci, nuk u besonte syve të tij kur pa se një qenushë, lindi një...

Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shpëton pa ndonjë lëndim shoferi

Një set i fotografive mbresëlënëse shfaqin një elefant gjigant, i cili i ishte...

Njoftim – Nesër mbyllet për qarkullim rr. Gazmend Zajmi

- 22 Oct 2020 Për shkak të punimeve të shtresës finale të asfaltit, rrugët...

Lajm i mirë: Në Ulqin brenda një ditë lajmërohen 59 raste të të shëruarëve...

 OCT 23, 2020 Sot në Komunën e Ulqinit janë shënuar 15 raste të...

Shkupi dhe shumë qytete edhe sot ngulfaten në tym

 15:16 23 Tetor, 2020 Shkupi po mbytet në tym. Kështu duket metropoli në fillim të sezonit të ngrohjes. Stacionet...

Shkupi, qyteti ku gërshetohen stilet e ndryshme arkitekturore

Qyteti brenda tij ka vendbanim antik dhe vend arkeologjik të mbetura edhe para kohës së Bizantit, ndërsa gjithashtu në qytet ndodhen...

VLERËSIM DHE NDERIM PËR BASHKËQYTETARËT E ULQINIT.

Ismet Karamanaga, “Ulqini florini-Portrete, In memoriame”, Ulqin, 2020 Nga Dr.Nail ...

Bogdanoviq: Kam qëndrimin tim, nuk e pranoj Pavarësinë e Kosovës

14:33 23 Tetor, 2020 Qëndrimi im personal për Kosovën është se ajo është pjesë e Serbisë, unë e respektoj...