MSH Maqedoni: Gjendja me virusin është stabile, të jemi të përgjegjshëm

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni thotë se sipas raporteve javore të Institutit për...

OBRM-PDUKM: Rritja e pensioneve duhej të ishte 2.800, a jo 130 denarë

Nga OBRM-PDUKM vlerësojnë se rritja e pensioneve e njoftuar nga ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda...

Zjarr në një shtëpi në Koçan, digjet një person

Nga zjarri që sot në mëngjes shpërtheu në një shtëpi në fshatin Gërdovc...

Arrestohen 4 doganierë dhe 5 tregtarë në Aeroportin e Rinasit

Katër doganierë dhe pesë tregtarë janë vënë në prangat në Aeroportin e Rinasit,...

Shqipëri, katër të vdekur dhe 670 të infektuar të rinj me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar për rastet...

Pse u vetëvra ushtaraku shqiptar në Afganistan? Mister rrethanat

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar këtë të mërkurë mbi ngjarjen ku humbi jetën...

Dhjetë vjet nga protestat e 21 janarit në Tiranë

Nisi si marsh i qetë protestues, por përfundoi me katër viktima.

Ministria shqiptare e Mbrojtjes jep sqarime pas vdekjes së ushtarit në Afganistan

Ushtari shqiptar Xhevair Jazaj ka humbur jetën në mbrëmjen e ditës së martë...

Mot me diell dhe vranësira, mëngjeset me ngrica

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me...

Bëhen 15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar...