Kërkesat e Listës Shqiptare pranohen nga mandatari për kryeministër, Gjeloshaj tërhiqet nga posti i...

  Mediat malazeze njoftojnë se deputeti i Listës Shqiptare “Genci Nimanbegu – Nik...

Të dielën ndryshon ora

Ashtu si çdo vit, java e fundit e tetorit, sjell me vete ndryshimin e orës. Të dielën, (nesër)...

“Dikush për hatër të Zotit me na ndihmu!”: Familja Poroshtica nga Prishtina përballen me...

Heshtja kishte zënë vend në çdo cep tek shtëpia e familjes Poroshtica, nga Hajvalia  e Prishtinës. Vetëm...

Distria Krasniqi bën krenarë të gjithë shqiptarët, e ngrit flamurin e Kosovës mbi atë...

Kjo fotografi meriton shumë pëlqime.  Distria Krasniqi bën krenarë të gjithë shqiptarët, e ngrit flamurin e Kosovës mbi atë...

Kosova dhe SHBA me memorandum bashkëpunimi për krijimin e rrjeteve të pastra 5G

-October 24, 2020 Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe nënsekretari amerikan i Shtetit...

NASA të hënën do të njoftojë një ‘zbulim të ri emocionues rreth Hënës’

Sipas lajmeve të fundit nga NASA, agjencia hapësinore ka një “zbulim të ri emocionues në lidhje me...

Haxhiu: PDK s’është e interesuar për rrëzimin e Qeverisë

Ish-ministrja e Drejtësisë, në Qeverinë Kurti, Albulena Haxhiu ka thënë se Task-Forca kundërkorrupsionit në kuadër të Policisë prej...

Trajtimi i gripit sezonal dhe virusit COVID-19, sfidë për Klinikën e Pediatrisë

Klinika e Pediatrisë në Prishtinë po kërkon nga institucionet e shëndetësisë që të kryhen testime më të...

Të dehur dhe me shpejtësi skëterrë, policia heq 22 patenta brenda natës në Tiranë

24/10/2020 Aksi rrugor Sauk-TEG edhe pse njihet si vend aksidentesh dhe “pistë garish” për të rinjtë pas festive vazhdon...

Fatura e spastrimeve dhe emërimeve të ‘Rilindjes’ në administratë shkon dhjetëra milionë euro

 24/10/2020 Spastrimet në administratën shtetërore me qëllim punësimin e njerëzve besnik të Rilindjes në këtë vit paraelektoral, do t'i...