Horoskopi ditor, e enjte 14 janar 2021

DashiDo ëndërroni me shume nga sa duhet sot ju te dashuruarit dhe ka rrezik qe gjerat t’iu dalin...

ASh: Gjendja shëndetësore në vend është e rëndë dhe jashtë kontrollit

Partia opozitare Aleamca për Shqiptarët përmes një kumtese ka reaguar për gjendjen shëndetësore në vend, duke e...

OBSH-Maqedoni: Shumë shpejt pritet të arrijë vaksina COVAX

Ardhja e vaksinave COVAX pritet shumë shpejt, dhe i pari që do të ketë mundësinë për tu...

Në Shqipëri shënohen 4 viktima dhe 707 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 707 raste të reja me koronavirus nga gjithsej...

Ndotja që la pas përmbytja, gati pesë km vijë bregdetare e mbushur me mbeturina...

Shirat intensivë të ditëve të fundit dhe fryrja tej mase e lumenjve kanë nxjerr në pah edhe...

Gjendet i vdekur në një kanal 50-vjeçari në Vlorë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Vlorë. Mëngjesin e sotëm rreth orës 07:00,...

Basha: 40 për qind e shqiptarëve jetojnë me më pak se 3.5 euro për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se nën qeverisjen e Edi Ramës, qytetarët shqiptarë po varfërohen.

Lëshohet urdhër-arresti për 45-vjeçarin shqiptar që vrau ish të dashurën dhe partnerin e saj...

Një urdhër arresti është lëshuar për 45-vjeçarin shqiptar, i cili dyshohet se kreu vrasjen e dyfishtë në...

“Asgjë e sigurt”/ Mediu tregon negociatat me PD dhe përgjigjet për kandidimin e tij:...

MARIGLEN KUME/ Grupi negociator i mandatuar nga kryedemokrati Lulzim Basha, i përbërë nga Edi Paloka, Gazment Bardhi dhe...

Kryetari i Skenderajt: Fermerët e dëmtuar nga vërshimet të aplikojnë për kompensim

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se vërshimet e fundit kanë bërë dëme të...