Dashi
21 Mars – 19 Prill
Do të jetë një ditë veçanërisht e qetësuar. Në dashuri, përpiquni të shmangni përplasjet dhe tensionet, kështu që nëse duhet t’i thoni diçka partnerit tuaj, bëjeni të nesërmen. Edhe në punë është më mirë të mos rrezikoni.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Ditë e mirë për ju për sa i përket dashurisë falë Hënës, Marsit, Jupiterit dhe Saturnit në krah. Mundësi të shkëlqyera edhe në punë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Po vijnë tre ditë për ju kur gjërat do të shkojnë me të vërtetë mirë. Këtë fundjavë takimet do të favorizohen ndërsa në punë ka një përmirësim të rëndësishëm.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Këtë ditë Dielli do të jetë në anën tuaj dhe do t’ju ndihmojë të kapërceni çdo vështirësi. Në dashuri mund të ketë disa pasiguri ndërsa në punë mund të ketë mundësi të mira.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Do të keni një ditë të mirë në dashuri. Në punë përpiquni të mos diskutoni me kolegët tuaj por keni edhe ide të mira, jo të gjitha janë të arritshme brenda një kohe të shkurtër.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Në punë, kjo nuk është një arsye e mirë për të vepruar. Nga dashuria, nga ana tjetër, historitë shumëvjeçare janë të bukura, ndërsa historitë e reja tregojnë çarje. Ju nuk keni frikë të lini një marrëdhënie që nuk po funksionon.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Do të përjetoni një tension në dashuri: kushtojini vëmendje diskutimeve ose distancave, fizike ose psikologjike. Edhe në punë, përpiquni të shmangni polemikat.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Do të jetë një ditë pozitive për ndjenjat tuaja dhe ekziston mundësia që emocione të caktuara mund të kthehen. Fazë pozitive edhe në punë: do të merrni lajme të mira brenda një kohe të shkurtër.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Në dashuri nuk ka ndonjë lajm të madh dhe ju jeni në një fazë të stabilitetit ku nuk ka përmbysje të mëdha. Në punë, kushtojini vëmendje propozimeve të reja: disa prej tyre mund të jenë vërtet interesante.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Diçka duhet të ndryshojë në jetën tuaj të dashurisë, por përpiquni t’i bëni këto ndryshime me vëmendje dhe kujdes. Idetë dhe projektet e reja janë të mira në punë.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Do të jetë një ditë pozitive dhe interesante për dashurinë. Kujdes nga shpenzimet pasi ka akoma probleme ekonomike. Duhet maturi në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Jeni në një fazë të mirë për ndjenjat, falë ndikimit të Diellit në shenjë. Thjesht përpiquni ta mbani nën kontroll gjendjen tuaj shpirtërore. Ashtë një ditë e mirë në punë, por shikoni përreth jush.

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here