Dashi
Sot do të merreni me disa punë të cilave nuk do t’iu shpëtoni dot. Punët mund të kenë të bëjnë me shtëpinë, ndihmën ndaj të tjerëve, ose angazhime nga puna. Këshillohet që sot të merreni seriozisht me probleme të vogla shëndetësore.1

Demi
Realizmi juaj tipik do të dominojë mbi romantizmin. Ndoshta sot do të shihni me ngjyrat e vërteta ndjenjat tuaja. Megjithatë marrëdhënia juaj do të jetë shumë më e ngrohtë, në qoftë se ju dhe partneri keni kohë bashkë dhe i jeni përkushtuar njeri tjetrit.

Binjakët
Nevoja juaj e thellë për qetësi dhe stabilitet do të bëhet më e fortë. Qëndrimi me familjen tuaj mund të rezultojë diçka e rëndësishme se sa të qëndroni me miqtë tuaj. Largojeni mendjen nga shqetësimet por shijojeni ditën duke gjeneruar ide të veçanta.

Gaforrja
Kjo është një ditë e mirë për të pushuar, nëse jeni të lodhur nga lëvizjet dhe surprizat. Ju mund të dilni për shëtitje, të vizitoni vende që nuk i keni parë më parë apo të vizitoni të afërmit tuaj. Partneri juaj do t’iu bëjë të ndiheni mirë me besnikërinë e tyre, por megjithatë nuk duhet të prisni emocione të forta në çdo rast.

Luani
12 prilli nuk është dita për të festuar apo për një aventurë të mrekullueshme. Këshillohet më mirë që të merreni me pastrim dhe me bërjen e punëve familjare. Shumë prej të lindurve të kësaj shenje do të duhet ta kalojnë ditën me familjen dhe rrethin e ngushtë, apo duke bërë edhe disa punë rutinë.

Virgjëresha
Situata e sotme nuk nxit inicativën, por ajo shtyn drejt seriozitetit dhe përzgjedhjes së kontakteve. Ju mund ta gjeni veten peng të shprehive të vjetra dhe të rrethuar nga njerëz të vjetër. Kjo është dita kur integriteti juaj do të luajë rol të rëndësishëm.

Peshorja
Rrethanat e ditës së sotme do të bllokojnë një nismë të tuajën. Tregohuni të mençur dhe përpiquni të përfitoni në çdo mënyrë. Është kohë e mirë për të pushuar dhe për të kaluar kohë me familjarët e afërt. Është mirë që të peshoni fjalët e partnerit dhe të mendoni për jetën tuaj.

Akrepi
Serioziteti dhe prakticiteti do të jenë shokë të pandarë gjatë gjithë ditës. Ju mund të mbani përgjegjësi për familjen tuaj apo për disa zakone që duhet të zbatoni. Ju mund të miqësoheni me disa njerëz që do të përputhen me temperamentin dhe parimet tuaja.

Shigjetari
Rrethanat e ditës së sotme do të përcaktojnë mënyrën tuaj të veprimit. Ju do të udhëhiqeni nga ndjenja e detyrës ose nga frika dhe mund të bëni një hap të gabuar. 12 prilli është një ditë e mirë për të punuar me durim dhe përulësi, mendoni çdo veprim tuajin dhe mos u nxitoni nëse nuk jeni të sigurtë për diçka.

Bricjapi
Bricjapët do të kalojnë këtë ditë duke menduar për gjërat e nevojshme. Mendimet e të tjerëve duhet të merren parasysh vetëm nëse janë mjaftueshëm autoritative dhe bindëse. Është një ditë e mirë për planifikimin e aktiviteteve sistenatike. Ju duhet të merreni me miqtë tuaj, të cilët kanë një rëndësi të madhe për ju.

Ujori
Dita është e mirë për të sjellë rend dhe qetësi tek ju, ndryshe nga luhatjet me të cilat jeni mësuar. Kapërceni emocionet negative si frika, dembelizmi dhe dëshpërimi, në mënyrë që të përfundoni atë që keni filluar. Peshqit Emocionaliteti i tepërt nuk inkurajohet sot.

Peshqit
Duhet të mendojnë mirë të gjitha vendimet dhe veçanërisht ato që lidhen me një lidhje afagjate. Do të testoheni në kohë dhe gjykimet do të kenë nevojë për normalizim, siç mund të jetë zyrtarizimi i lidhjes dashurore.

/telegrafi

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here