Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për parandalimin e coronavirusit.

Nga MPB thonë se në 24 orët e fundit janë gjobitur 592 qytetarë për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MBP ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për menaxhim me pandeminë COVID-19.

/Telegrafi/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here