Nga dita e sotme (24 dhjetor) Shqipëria do të hyjë në një fazë tjetër të masave antiCOVID, ku do të ndalohet lëvizja prej orës 20:30 – 06:00.

Ky vendim u mor nga Komitetit Teknik të Ekspertëve 3 ditë më parë ku thanë se masat e reja do të qëndrojnë aktive deri më 4 janar, me qëllim parandalimin e përhapjes së coronavirusit në vend duke qenë se jemi dhe në prag të festave të fundvitit.

Ndërkohë së fundmi në vendin tonë ka pasur një ulje të lehtë të infektimeve me COVID-19. /TCH/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here