Foto: Ilustrim

Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës së kaluar në Shqipëri.

Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe është ndjerë pak pas mesnatës.

Lëkundjet e tërmetit kishin thellësi 2 kilometra, ndërkohë epiqendra ishte 17 kilometra në Jugperëndim të Gjirokastrës, transmeton BW.

Nuk raportohet për dëme.

\telegrafi

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here