Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.827 teste, ndërsa janë regjistruar 883 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-345, Kumanovë-37, Dibër-10, Shtip-32, Prilep-54, Tetovë-32, Strugë-21, Veles-39, Manastir-36, Ohër-34, Kavadar-29, Gostivar-19, Gjevgjeli-32, Strumicë-44, Kriva Pallankë-7, Radovish-12, Krushev-1, Koçan-25, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Pehçev-4, Vallandov-8, Vinicë-5, Dellçev-1, Kratov-3, Sveti Nikollë-12, Kërçovë-16, Resnjë-4, Negotinë-17.

29 persona vdiqën në kushte spitalore, dymbëdhjetë pacientë nga Shkupi (72, 75, 80, 70, 84, 54, 64, 33, 78, 78, 48 dhe 64), dy pacientë nga Kumanova (63 dhe 82), tre pacientë nga Prilepi (76, 67 dhe 87), dy nga Tetova (65 dhe 72), një pacient nga Struga (81), dy nga Velesi (77 dhe 80), dy pacientë nga Manastiri (64 dhe 65), dy nga Gostivari (63 dhe 74), një pacient nga Vallandova (83) dhe dy nga Kërçova (78 dhe 73).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 77.134.

/Telegrafi/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here