Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 536 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-153, Kumanovë-23, Shtip-17, Prilep-30, Tetovë-43, Strugë-26, Veles-26, Manastir-40, Ohër-18, Kavadar-21, Gostivar-41, Gjevgjeli-15, Strumicë-13, Kriva Pallankë-5, Radovish-6, Krushev-1, Koçan-3, Probishtip-3, Vallandov-5, Vinicë-1, Dellçev-3, Kratov-3, Sveti Nikollë-13, Kërçovë-9, Resnjë-8 dhe Negotinë-10.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 77.134, numri i pacientëve të shëruar është 52.949, numri i vdekjeve është 2.254, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.931./Telegrafi/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here