30/11/2020 – 15:52
https://youtube.com/watch?v=aj1-Yz1xojM%3Ffeature%3Doembed

Prokuroria ka nisur hetimet lidhur me rastin e vetëvrasjes së  pacientit 60 veçarit pak pas mesnatës së 29 nëntorit duke u hedhur nga kati i dytë i spitalit covid “Shefqet Ndroqi”

Ndërsa policia mësohet se ka sekuestruar kartelën mjekësore të pacientit dhe ka marrë në pyetje mjekët e turnit për të zbardhur ngjarjen.

Verifikime janë duke u kryer dhe nga prokuroria jo vetëm për rastin e kësaj të hënë, por dhe për 4 rastet e tjera.

Burime nga organi i akuzës bëjnë me dije se për të vetmin rast që janë ndërprerë hetimet ka qenë vetëvrasja e 65-vjeçarit Hasan Mira nga Klosi, pasi nuk është konstatuar pakujdesi në mjekimin e pacientit.

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here