Dashi
Dita është e mirë për korrigjimin e planeve dhe plotësimin e tyre. Hiqni dorë nga shpresat e paarsyeshme dhe kjo do të lejojë që energjia juaj të fokusohet në realizimin e ideve më premtuese. Mbështetësit tuaj mund të jenë fare të paktë.

Demi
Kjo është një ditë e rëndësishme për të lindurit e kësaj shenje që janë në pozicione drejtuese apo janë të përfshirë në një projekt serioz profesional. Biseda juaj me një menaxher, bashkëpunëtor apo një të afërmin tuaj mund të jetë një moment i rëndësishëm i ditës. Përgatituni për tu përballur me gabimet tuaja, pasi gjatë kësaj dite do t’iu vihen në dukje.

Binjakët
Do të jeni në gjendje që të zgjidhni lehtësisht problemet tuaja në teori, por kur vjen puna në zbatimin praktik do të hasni në vështirësi. Në mënyrë që të përballeni me një detyrë që iu është ngarkuar, përqëndrohuni sa më shumë. Momente edukuese dhe organizuese do të marrin një rëndësi të veçantë.

Gaforrja
Sot do të ballafaqoni të metat dhe tiparet tuaja pozitive. Ka shumë mundësi që mendimi i njerëzve që ju rrethojnë të mos jetë pozitiv. Kjo nuk është dita e duhur për tu përfshirë në situata dashurie, nëse ndjenjat me personin tjetër nuk janë resiproke.

Luani
Dialogu i lirshëm do të jetë disi i komplikuar sot. Do të jetë e vështirë që të gjeni mbështetjen që kërkoni apo të merrni një vendim të përbashkët. Arti i të paturit të një bisede të sksesshme do të varet nga aftësitë tuaja dhe prej përdorimit të fakteve dhe provave. Nuk këshillohet që të përfshiheni në aleanca të reja, tregti apo biznes.

Virgjëresha
27 shkurti mund të duket një ditë e mbushur me dështime, por në fakt do të shënoni sukses në anën profesionale. Mund ta gjeni veten në rrethana të vështira, dhe do të përballeni me një problem që nuk është i zgjidhshëm lehtësisht.

Peshorja
Nuk duhet të jeni në kërkim të kënaqësive të ndaluara dhe suksesit të lehtë. Mos tentoni që ti zgjidhni me forcë problemet, pasi mund ti përkeqësoni ato. Përdorni sa më mirë intelektin tuaj në situata të vështira. Gjatë kësaj dite do të keni një bisedë të rëndësishme me një mik apo familjar.

Akrepi
Punët e bezdisshme dhe përgjegjësia në rritje do të shoqërojnë ditën tuaj. Mund të tregoheni shumë të veçantë lidhur me kontrollin e disa gjërave në shtëpi. Kjo është mundësia për të sheshuar disa mosmarrëveshje me familjen duke treguar durim.

Shigjetari
Dashamirësia juaj mund të goditet dhe keqkuptohet. Bashkëveprimi me disa njerëz do të jetë i tendosur dhe tepër zyrtar. Mundësia për të pasur probleme me çështje të caktuara po bëhet gjithnjë e më e fortë.

Bricjapi
Ju nuk jeni fillestarë kur vjen puna për kufizime në ushqim, të ardhura apo për të qëndruar vetëm. Gjatë kësaj dite do të përballeni me kufizime të tilla si një shenjë për të treguar largpamësinë tuaj. Sa më shumë durim të tregoni aktualisht, aq më shumë pritshmëri do të keni në të ardhmen.

Ujori
Çfarëdo që të bëni sot do të ketë nevojë për vetëdisiplinë. Rehatia do të mungojë tërësisht. Mosmarrëveshjet tuaja lidhur me punën dhe eprorët do të arrijnë pikun. Cilësitë tuaja do të testohen deri në detaj gjatë kësaj dite.

Peshqit
Ngjarjet e ditës së sotme do t’iu mësojnë të keni një pamje më objektive të gjërave dhe të mos mbështeteni vetëm në intuitën tuaj. Mos u tregoni idealist, por mendoni në mënyrë më kritike. Nëse nuk jeni në gjendje të bëni një gjë të tillë, dëgjoni mendimin e të tjerëve dhe mësoni prej tyre. Si rezultat disa nga idealet tuaja mund të ndryshojnë.

\kosovarja

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here