Policia e Shtetit ka mësyrë me një operacion të beftë të koduar si “Komuna”, në nja nga lokalet e kryeqytetit ku shpërndahej drogë.

Lokali gjendet në rrugën “Haxhi Kika” në Tiranë.

Policia gjeti katër klientë duke marrë drogë dhe i procedoi penalisht, ndërkohë që iu vuri prangat si pronarit të lokalit, edhe kamarierit.

Pronari I.D, 49 vjeç, rezultonte i dënuar më pare për “Prodhim dhe shitje narkotikëve”.

Kamarieri O.N, 25 vjeç nuk kishte precedent penalë.

Policia gjeti 388 gr. kanabis, mbetje kokaine, një shumë parash të fituara nga shitja e drogës dhe 4 celularë.

Dosjet e të gjashtëve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

/syri.net

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here