Edi Rama i është përgjigjur apelit të presidentit Ilir Meta që bëri thirrje për të bërë më shumë testime.

Rama shkruan se Shqipëria në këtë pandemi është nën mesataren e rajonit.

Edi Rama në Facebook:

Infektime nën mesataren e rajonit. Humbje jete nën mesataren e rajonit. Spitalet Covid asgjë mangut nga kudoqoftë tjetër nëpër Europë. Mjekë e infermierë të palodhur. Qeveri në krye të detyrës.

#MbaniMaskën

#RuaniDistancat

#MbrohuniNgaDizinformimi

Me BESIM dhe DURIM do ta kalojmë edhe këtë sprovë të jashtëzakonshme #sëBashku

#SiNjëFamilje

© SYRI.net

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here