Kjo supë kremoze dimërore përgatitet shumë shpejt

Përgatitja:

Preshin, selinon dhe majdanozin fërgoni në pak vaj ulliri.

Shtoni gështenjat e qëruara, qitni ujë dhe zieni 30 minuta.

Nga gjysma e zierjes shtoni pataten e qëruar dhe erëzat.

Kur të jetë supa e gatshme, kullojeni dhe shtoni kremin për zierje.

Shërbejeni me bukë të thekur dhe gështenja të ziera.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here