Probleme serioze në transmetimin e videos ndodhën gjatë natës, të mërkurës në mbrëmje deri në orët e para të së enjtes në YouTube .

Problemi ka prekur shërbime të tjera të YouTube , të tilla si YouTube TV , filma dhe shfaqje televizive përmes Google TV .

Përdoruesit kërkuan përgjigje në mediat sociale duke shtypur ” Problem në YouTube” ose “A është YouTube poshtë”.

Problemet prekën rëndë shtetet verilindore të Shteteve të Bashkuara dhe Evropën Perëndimore, Meksikën , Australinë , Amerikën e Jugut dhe Greqinë dhe u deshën orë që YouTube të kthehej.

Sipas shtypit ndërkombëtar , të paktën 280,000 përdorues përjetuan një problem gjatë orës së parë. 

Përdoruesit nuk mund të shikonin video, pasi nuk mund të “ngarkonin” dhe të nxirrnin mesazhin vijues.

Ekipi teknik  TeamYouTube i pranoi problemet përmes një postimi në Twitter, duke theksuar:

“Nëse keni probleme për të parë video në YouTube tani, nuk jeni vetëm – ekipi ynë është i vetëdijshëm për problemin dhe po punon për ta rregulluar atë. Ne do t’ju mbajmë të informuar “.

‘Tani funksionon normalisht’ ishte njoftimi tjetër që dhanë disa orë më pas ekspertët e Youtube.

Në Twitter, hashtag #YouTubeDOWN u bë një trend i menjëhershëm, me përdoruesit që komentonin për problemet e tyre.

© SYRI.net

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here