Shumë të famshëm e uruan Joe Biden për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së.

Midis tyre, natyrisht, ishin gjigantë nga bota teknologjike, transmeton Telegrafi.

Bill Gates shkoi në Twitter, ku tha se mezi priste të punonte me Biden dhe Kamal Harris, nënkryetaren e ri të Shteteve të Bashkuara.

Ai po pret gjithashtu të punojë me Kongresin për t’i dhënë fund së bashku pandemisë së coronavirusit.

Ai, nga rruga, kritikoi mënyrën e Trump për të mënyrën se si e ka luftuar pandeminë, kështu që ai ndoshta shpreson se do të jetë më e lehtë për të gjetur një “gjuhë të përbashkët” me Biden dhe se Shtetet e Bashkuara do të veprojnë më mirë kundër kësaj sëmundjeje.

/Telegrafi/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here