Joe Biden eshte zyrtarisht presidenti i zgjedhir i 46 i SHBA.

Lajmi eshte dhene pak caste me pare nga mediat italiane qe i referohen procesit te numerimit.

Sipas perditesimit te fundit, Biden ka marre 50.6 per qoind te votave kundrejt 47.4 qe ka marre Trump.

Sa i perket votave elektorale, demokrati Biden ka tejkaluar pragun qe i duhej duhe arritur ne 273 vota kundrejt 213 te Trump.

Sipas CNN, fitoja e Joe Biden eshte vendosur dhe ka mare konfirmimin perfundimtar nga rezultati qe ai arriti ne Pensilvani.

/lajmifundit.al

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here