Policia e Malit të Zi sekuestroi 107 kilogram marihuanë dhe arrestoi Ulqinakun S.U. (35). Ai dyshohet se ka kryer veprën penale prodhimi, mbajtja dhe shitja e lëndëve narkotike.

Siç theksohet, policia në tunelin Sozina ndaloi automjetin e tipit “Audi A4” me targa të Tivarit e cila lëvizi nga drejtimi i Tivarit kah Podgorica, të cilin e drejtonte S.U.

Gjatë kontrollit të automjetit u gjetën 100 paketime të lëndës narkotike marihuanë me peshë të përgjithshme rreth 107 kilogram.

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here