Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në fshatin Krajkë të Prizrenit. Persona të panjohur kanë hyrë në një shtëpi ku kanë vjedhur para dhe stoli ari në vlerë 90 mijë euro.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, togeri Shaban Osmanollaj.

Ai ka thënë se rasti është duke u hetuar.

“Më datë 29.10.2020 rreth orës 18:10 minuta, një qytetar nga fshati Krajkë-Has e ka njoftuar policinë në Prizren, se nga persona të panjohur janë vjedhur një sasi e të hollave dhe arit. Sipas viktimës shuma e të hollave është 50.000 euro ndërsa vlera e arit 40.000. Është bërë shikimi i vendit të ngjarjes nga njësitë e specializuara kriminalistike dhe rasti është duke u hetuar nga njësia e hetimeve rajonale në Prizren”, ka thënë Osmanollaj.

Burimi:/Telegrafi/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here