Të dhënat e para nga Greqia raportojnë për 6 të plagosur në ishullin Samos nga tërmeti ndërsa raportohet edhe për cunami në ishullin Samos, po ashtu edhe në Turqi.

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar.

Pamjet më poshtë vijnë nga Turqia dhe Greqia.

vijon…

FOTO GALERI

Top Channel

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here