29/10/2020

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të ifluencojë mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.
E Enjte  dt 29 Tetor 2020

E Enjte  dt 29 Tetor 2020 moti do të vijojë me mjegull kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjshtohet mundësia e reshjeve të izoluara në Jugperëndim. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max

Zonat  malore  7/17°C

Zonat e ulëta  10/22°C

Zonat bregdetare 13/21°C

E Enjte dt 29 Tetor 2020

Kosova për ditën e Enjte dt 29 Tetor 2020 moti do të jetë me mjegull në orët e para të mëngjesit, dhe vranësira mesatare. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6°C në mëngjes, ndërsa vlerat maksimale do të luhaten 15°C-18C° gradë Celcius.

E Premte  dt 30 Tetor 2020

E Premte  dt 30 Tetor 2020 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të izoluara shiu në Jug. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale 7-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/16°C

Zonat e ulëta  11/21°C

Zonat bregdetare 13/21°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here