Tetor 28, 2020

Greqia vazhdon ta promovoje ekstremistin Kostandinos Kacifas. Zëvendësministri i Jashtëm grek, Kostis Vlahos zhvilloi këtë të mërkurë homazhe në Bularat.

Ai çoi lule tek varri i Konstandinos Katsifas dhe takoi familjarët e tij.

“Këtu ushtarët tanë në 1941 kanë zhvilluar një nga betejat më të përgjakshme.

Ishin njerëz të thjeshtë që pa u menduar dy herë dhanë jetën për lirinë e atdheut.

Të jeni krenarë që jetoni në këtë dhe heronjsh, si mbrojtës të vlerave dhe trashëgimisë së atdheut tone.

Këta që ndodhen këtu janë heronjtë tanë”, tha ai.

Burimi:/lajmifundit.al

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here