28 TETOR 2020

Këshilli i Sigurisë i Maqedonisë së Veriut nesër me fillim në ora 11:00, në vilën “Vodno” të presidentit, do të mbajë seancë.

Siç njoftojnë nga kabineti i presidentit, përveç anëtarëve të rregullt të Këshillit, me ftesë të presidentit Stevo Pendarovski, do të merr pjesë edhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Në seancën e nëntë të Këshillit të Sigurisë do të diskutohet për situatën aktuale me pandeminë në territorin e Maqedonisë, si dhe për masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente.

Burimi:/botasot

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here