Deri më tani nuk ka ndonjë informacion se si kanë kontraktuar edukatoret me sëmundjen vdekjeprurëse sakaq nuk dihet nëse kopshti do të mbyllet.Featured image of article: Bum infeksionesh në shkolla/ Preken nga koronavirusi 6 edukatore në Kopshtin 31 në Tiranë

Foto ilustruese20 Tetor, 2020 10:19

TIRANË- Vijon të rriten rastet e reja me koronavirus në shkollat e Tiranës. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se në Kopshtin Nr 31 në Tiranë janë infektuar me koronavirus 6 edukatore. Deri më tani nuk ka ndonjë informacion se si kanë kontraktuar edukatoret me sëmundjen vdekjeprurëse sakaq nuk dihet nëse kopshti do të mbyllet.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Tiranë janë infektuar me koronavirus 3,307 persona dhe kanë humbur jetën 204 të tjerë .

Ndërkohë në të gjithë Shqipërinë koronavirusi ka marrë jetën 454 e njerëzve ndërkohë janë prekur 17,350 pacientë.

Burimi:/dosja.al

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here