18 TETOR 2020,

Vranësira e ulje temperaturash, parashikimi i motit për ditën e

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell po në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 18°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 21°C.

Era do të fryj në drejtim Perëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Burimi:/gazeta shqip

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here