15 Tetor, 2020

Nga sot bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambientet e jashtme. Kryeministri Rama me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook u kujtoi ndjekësve të tij që duhet të mbajnë maskën kudo jashtë shtëpisë.

Rama këtë postim e shoqëroi me foto nga pandemia e gripit spanjoll në vitin 1918, ku mori jetët e më shumë se 50 milionë njerëzve.

Postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊
dhe me këtë album të vitit 1918, kur pandemia zgjati 2 vjet, pati 3 valë, infektoi 500 milionë persona, vrau 50 milionë njerëz, prej të cilëve pjesën dërmuese gjatë valës së dytë, si pasojë edhe e mosrespektimit masiv të rregullave pas hapjes së parë, duke ju kujtuar se NGA SOT MASKA ËSHTË E DETYRUESHME KUDO JASHTË SHTËPISË, ju uroj një ditë të mbarë 🙏FOTO GALERI1/20

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here