Tetor 13, 2020

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas komenteve të këtij të fundit për lapsuset e bëra të tij.

Në një postim në Twitter, kreu i PD shkruan se vjedhja dhe keqqeverisja janë drama e çdo shqiptari.

“Kur vjedhja galopante, keqqeverisja, ekonomia dhe shëndetësia janë sot drama e çdo shqiptari,KM fshihet si struci pas një lapsusi. Tragjike dhe me pasoja është të kesh një KM që nuk do ta t’ja dijë për 6 në 10 biznese drejt mbylljes, e 100 mijë shqiptarë që kanë humbur punën.”-shkruan ia në Twitter.

Burimi:/lajmifundit.al/

Leave your vote

Comments

0 comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here