LATEST ARTICLES

Orlando takon Abdixhikun: Shpresoj që të gjitha partitë të veprojnë me përgjegjësi për të...

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando është takuar sot me kryetarin e...

Rama: Nga nesër marrim përsipër vaksinimin e 11 mijë punonjësve shëndetësor të Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama me ardhjen e dozave të para të vaksinës kineze këtë të enjte në...

FRASH: Para Universitetit të Tetovës vendosëm figurat e hajdutëve akademik

Forumi rinor i Aleancës për Shqiptarët (FRASH) sot kishte një aksion simbolik ku kanë vendosur, siç thonë...

Xhaferi-Zaev: Debati për zhbllokimin e Kuvendit mbetet mes grupeve parlamentare dhe subjekteve politike

Sot Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi realizoi takim me Kryeministrin e...

Dorëzohet kryeministri malazez, Krivokapiq: Për të ruajtur stabilitetin, do ta riorganizojë Qeverinë

Vetëm disa ditë pas përfundimit të zgjedhjeve lokale në Nikshiq, kishte trazira të reja politike brenda Malit...

Ndryshon kufiri administrativ i Komunës së Tuzit, Gjeloshaj: Veprim antishqiptar, fajtor janë Abazoviq dhe...

Duket se ka ndryshuar kufiri administrativ i Komunës së Tuzit. Së paku kështu ka shkruar kryetari i...

Ushtria shqiptare “blindohet” me 29 mjete, dhuratë nga Amerika

Batalioni i II i këmbësorisë së Forcës Tokësore  të ushtrisë shqiptare është një hap më pranë mekanizimit...

Hapet zyrtarisht fushata zgjedhore në Shqipëri

Në Shqipëri sot (25 mars) ka nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Rama: Sigurohen 1 milion vaksina kundër COVID-19 nga Turqia, sot do të mbërrijnë 192...

Kryeministri shqiptar Edi Rama njofton se ka siguruar 1 milion doza të vaksinës kundër COVID-19 nga Turqia.

Arrestohen 4 persona në Tiranë, njëri prej tyre ngacmoi seksualisht një të mitur

Bien në prangat e policisë katër persona në Tiranë, për vepra të ndryshme penale.