LATEST ARTICLES

Teleskopi Hubble sjell pamje të asteroidit metalik me vlerë $10,000,000 miliardë

 23/11/2020 20:49   Një asteroid i rrallë metalik është zbuluar së fundmi i fshehur mes...

Si të pastroni telefonët dhe tabletët?

Studimet kanë treguar se telefonat celular përmbajnë më shumë mikorbe sesa ndenjësja e WC-së. Merrni...

Pirja e duhanit bën që tri herë më shumë qeliza të infektohen me koronavirus

Pirja e duhanit rrit rrezikun e infeksionit të rëndë me coronavirus duke lagur reagimin imunitar të trupit, sugjeron...

Edhe dhjetë ditë deri tek krijimi i qeverisë së re të Malit të Zi,...

Lëvizja Qytetare (GP) URA kurrë nuk do të lejojë që koncepti civil dhe sekular i shtetit të...

Qeveria e Kosovës miraton vendimin për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Malin e...

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka marrë vendim për arritjen e marrëveshjes për eliminimin e...

Çdo i treti i testuar në Mal të Zi, rezulton pozitiv për coronavirus

Në 24 orët e fundit, Mali i Zi ka regjistruar 556 persona të tjerë të infektuar me...

Qurat e Trumpit arrijnë në Uashington, po pushojnë në hotelin me 5 yje

Dy qurat e përzgjedhura për “Ditën e Falënderimeve” në Shtëpinë e Bardhë kanë arritur në Uashington.

Përveç rrymës, këto lagje të Prishtinës mund të mbesin edhe pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se nëse vazhdon mungesa e energjisë elektrike në lagjen “Bregu i...

Lidhja e shoqatave të pensionistëve në Maqedoni apelon që të sigurohen vaksina për pensionistët...

Lidhja e Shoqatës së pensionistëve të Maqedonisë apeloi deri te Ministria e Shëndetësisë që të sigurojë vaksina...

Letra e adhurimit e Ramës për Mihajloviç/ Batuta e gazetarit: Mes miqsh shkëmbehen edhe…

Edhe pse mediat qeveritare publikojnë çdo gjë që bën kryeministri Edi Rama, sot ato heshtën kur doli në...